WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.


Spotkanie z Bogdanem Lachem – psychologiem śledczym

Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane psychokryminologią na projekcję filmu "Jestem Mordercą" połączoną z wykładem psychologa śledczego dr Bogdana Lacha.

Już 26 kwietnia widzimy się w Kulbie Papiernik w Żywcu. 
18:00 – projekcje filmu "Jestem mordercą"*
20:00 – wykład dr Bogdana Lacha: "Profilowanie psychologiczne sprawców zabójstw dawniej a dziś"
20:45 – dyskusja z udziałem publiczności, którą poprowadzi Szymon J. Wróbel. 

* film - wstęp 12 zł (organizator - Kino Janosik)

„Jestem mordercą”(107 min) reż. Maciej Pieprzyca - "Thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?"

** wykład - wstęp bezpłatny (organizator - Żywiecka Fundacja Rozwoju)

dr Bogdan Lach - adiunkt WSH TWP w Szczecinie ponadto jest adiunktem Uniwersytetu SWPS Oddział Zamiejscowy w Katowicach Wydział Psychoktyminalistyki, emerytowany podinspektor Policji. Psycholog biegły z zakresu psychologii, profilowania psychologicznego, kryminalnego i kryminalistycznego, specjalista w dziedzinie przestępczości brutalnej, uprzednio przez 15 lat profiler policyjny. Stworzył ponad 400 profili psychologicznych i kryminalistycznych w sprawach zabójstw, zgwałceń, pedofilii oraz podpaleń. Uczestniczył min. W takich sprawach jak Wampira z Sosnowca Piotra S, seryjnego zabójcy prostytutek Mariusza H, wielokrotnego zabójcy z Katowic Leszka R, seryjnego gwałciciela działającego na terenie Katowic Tomasza K oraz w końcowej fazie prowadzonego postępowania w sprawie zabójstwa Krzysztof Olewnika. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu profilowania oraz psychologii kryminalnej, min. „Profilowanie kryminalistyczne”, „Zbrodnia niedoskonała”, „Motyw ukryty”.
Kierownik merytoryczny i wykładowca Podyplomowego Studium dla Biegłych Sądowych Psychologów przy Uniwersytecie SWPS. Prowadził szkolenia dla prokuratorów okręgu katowickiego i wrocławskiego oraz prowadzi wykłady dla sędziów na Uniwersytecie Łódzkim w ramach studiów podyplomowych „Psychologia i psychiatria sądowa”. Stworzył ponad 4000 opinii psychologicznych z różnych zakresów. Od 1999 roku konsultant ds. negocjacji policyjnych. Od lat współpracuje z mediami ogólnopolskimi jako ekspert i komentator wydarzeń kryminalnych. Przez media nazwany „ojcem profilowania psychologicznego w Polsce”.