WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

CENTRUM POMOCY UCHODŹCOM

  

Funded by the C.S. Mott Foundation under the Global Challenges Local Solutions Program run by the Academy for the Development of Philanthropy in Poland. 

Sfinansowane przez C.S. Mott Foundation w ramach Programu Global Challenges Local Solutions realizowane przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

  

Centrum udziela kompleksowego wsparcia w zakresie pomocy uchodźcom. Tutaj uzyskasz informacje dotyczące miejsc noclegowych, ofert pracy, banku żywności, załatwienia formalności w Urzędach, Ośrodkach Pomocy Społecznej czy innych instytucjach, z którymi nalezy się kontaktować. 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Centrum, by dowiedzieć się więcej o zakresie wsparcia jakiego udzielamy! 

 


tel. 33 506 50 77
e-mail: cpu@zfr.org.pl
web: cpu@zfr.org.pl
fb: KLIKNIJ TUTAJ
adres: Wesoła 1,
34-300 Żywiec

Żywiecka Fundacja Rozwoju jest partnerem programu „Witamy i pomagamy – noclegi” Fundacji Biedronki. W jego ramach uchodźcy otrzymują za naszym pośrednictwem bezpłatne i tymczasowe noclegi. Nocleg dla uchodźców zapewniany jest na maksymalnie 10 dni, ale w razie potrzeby można go przedłużyć aż do 30 dni.  Dzięki współpracy z Fundacją Biedronki, pomogliśmy znaleźć nocleg w Warszawie mamie i jej maleńkiej córeczce Stefanii. 

Noclegi udostępnione w ramach współpracy z Fundacją Biedronki są bezpieczną alternatywą dla osób, które znalazły się w nagłej potrzebie. Dzięki Programowi nikt nie pozostaje bez dachu nad głową. W razie konieczności pytajcie, dzwońcie do nas, pomożemy Wam znaleźć krótkoterminowe mieszkanie z bazy udostępnionej w ramach Programu „Witamy i pomagamy – noclegi”. 

Fundacja Biedronki jest laureatem prestiżowej nagrody Dobroczyńca roku 2021 w kategorii pomoc społeczna, a także Wizjoner Zdrowia 2022 w kategorii Wizjoner Społecznik. W ciągu pierwszych dwóch lat działania Fundacja Biedronki przeznaczyła na programy społeczne ok. 60 mln złotych. 

 

 

 

NAJNOWSZE INFORMACJE / ОСТАННЯ ІНФОРМАЦІЯ

1. Informacje dla osób pochodzących z Ukrainy / Інформація для прибулих до Польщі з України

2. - Pesel, profil zaufany i mObywatel dla obywateli Ukrainy – instrukcja dla użytkowników / Pesel, довірений профіль і mO Citizen для громадян України - інструкція для користувачів​​​​​​​