WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

Działaj lokalnie na Żywiecczyźnie

O Programie Działaj lokalnie na Żywiecczyźnie. 

Program "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez jest Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Żywiecką Fundację Rozwoju na terenie powiatu żywieckiego, jest programem grantowym dedykowanym organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym. W powiecie żywieckim program jest realizowany od 2006 roku. W latach 2006-2023 Żywiecka Fundacja Rozwoju wsparła 213 projeków z gmin: Żywiec, Czernichów, Gilowice, Koszarawa, Radziechowy - Wieprz, Łodygowice, Ślemień, Rajcza, Jeleśnia, Lipowa, Łękawica, Milówka, Ujsoły, Węgierska Górka w łącznej wysokości ponad 920 000 zł. Wszelkie szczegóły dotyczące organizowanych konkursów, wspieranych organizacji i instytucji oraz projektów znajdziecie Państwo w niniejszym serwisie. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły edycji konkursu DZIAŁAJ LOKALNIE 2024 znajdziecie w zakładce "Konkurs grantowy DL".

Żywiecka Fundacja Rozwoju jest Certyfikowanym Ośrodkiem Działaj lokalnie. 

Głównym celem Programu Działaj lokalnie jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. Od 2006 Żywiecka Fundacja Rozwoju jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie (ODL), czyli organizacją prowadzącą  lokalny konkurs  grantowy na terenie Żywiecczyzny. Za naszym pośrednictwem rozdzielane są środki przekazane przez PAFW oraz pozyskane od samorządów, przedsiębiorców i osób prywatnych. W ramach Programu zajmujemy sie również działalnością szkoleniową, doradztwem i wspieraniem organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. 

Projekty do tej przez nas finansowane obejmują różne dziedziny i obszary: kulturę, ekologię, edukację, turystykę i wiele innych, ale mają jeden wspólny mianownik: DOBRO WSPÓLNE I INTEGRACJA SPOŁECZNOŚCI.

Co roku w drugim kwartale, ogłaszamy konkurs grantowy dedykowany społecznościom lokalnym. W ramach konkursu organizacja lub grupa nieformalna, może otrzymać dofinansowanie swoich działań w wysokości do 6000,00 zł.

Koordynatorki projektu:

Anna Zięba
Email: anna.zieba@zfr.org.pl
Tel. 508 172 926

Anna Jafernik
Email: anna.jafernik@zfr.org.pl
Tel. 601 205 390

Poznaj inne programy realizowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Rozwoju