WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

KLUB MATKI I DZIECKA RAZEM RAŹNIEJ

Klub Matki i Dziecka Razem raźniej to projekt  finansowany z Programu Grantowego Kulczyk Foundation Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie – I Edycja ,,Cześć Dziewczyny!” Ukraina 2022.

Podstawowym założeniem projektu była pomoc w zapewnieniu opieki dzieciom w czasie wakacji, kiedy to ich mamy musiały pójść do pracy. Czas wakacji był też czasem integracji z rówieśnikami z Polski i „żywymi”  lekcjami języka polskiego. Dzięki wsparciu Kulczyk Foundation zapewniona została pomoc psychologiczna. Już w dwóch szkołach, gdzie uczęszcza około 80 dzieci uchodźców wojennych, pełni dyżur psycholożka z Ukrainy. Dzieci otrzymały również wsparcie w nauce języka angielskiego i matematyki. Stały kontakt z nauczycielkami z Ukrainy stał się motywacją do nauki i dał dzieciom choć odrobię poczucia bezpieczeństwa.  

Od września działa Klub Matki i Dziecka, gdzie 2 razy w tygodniu odbywają się równolegle zajęcia dla mam i młodszych dzieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom w ramach spotkań zorganizowano dla kobiet kurs nauki języka polskiego na poziomie A1. W tym samym czasie dzieci pod opieką ukraińskiej nauczycielki mogą rozwijać swoje plastyczne i muzyczne  talenty.