WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.


Powstanie wystawa "Historii Zabłocia"!

Aktualności

Spieszymy z wiadomościami!

W lutym wystartowaliśmy z kolejnym projektem historycznym, mającym na celu przywrócenie pamięci o mieszkańcach dawnego Zabłocia. Części Żywca, która z pewnością była domem dla wielu osób z wielu różnych kultur. 

Mieszkańcy, przedsiębiorcy, znane i mniej znane miejsca – kamienice i zakłady, potomkowie tych, którzy niegdyś tutaj żyli i pracowali… Wiele informacji wymaga weryfikacji, wiele materiałów trzeba jeszcze zebrać. Dzięki rozmowom z najstarszymi mieszkańcami i mieskankami Żywca uda nam się pozyskać wiele cennych danych. Następnie planujemy je opracować i zdigitalizować, by na ich podstawie stworzyć multimedialną wystawę poswięconą lokalnej historii! 

Czeka nas także sporo „grzebania” w archiwach, muzeach oraz innych instytucjach. Towarzyszyć temu będą spotkania i wykłady, spacery fotograficzne oraz inne ciekawe wydarzenia. Wszystko to zadzieje się dzięki środkom pozyskanym z EVZ Foundation z Berlina w ramach projektu. 

Chcesz współtworzyć z nami wystawę? Chcesz się podzielić informacjami związanymi z Twoimi przodkami i rodzinną historią?
Zachęcamy do kontaktu na adres: anna.zieba@zfr.org.pl! 

Partnerzy lokalni:
Muzeum Miejskie w Żywcu
Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej
Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu rok zał. 1905