WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.


Podsumowanie konkursu Działaj Lokalnie XII 2022

Aktualności

Za nami uroczyste podsumowanie konkursu Działaj Lokalnie XII, konkursu „Opowiedz…” 2022. Mówiliśmy również o projekcie, który pozwoli nam rozszerzyć proces regrantingu w powiecie żywieckim. Osoby zaangażowane społecznie, te z miejskich instytucji i organizacji oraz z lokalnego samorządu – wszyscy spotkaliśmy sie 20 stycznia na Dworcowej 2.

Porozmawialiśmy o tym, co zadziało się w 2022 roku na terenie 8 gmin naszego powiatu. Przypomnieliśmy sobie wszystkie projekty i przedstawiliśmy laureatów lokalnego etapu konkursu „Opowiedz…” 2022. Wspólnie obejrzeliśmy również zwycięskie prace filmowe, a także zaprezentowaliśmy film promujący ideę regrantingu.

Wieczór i podsumowanie zakończyliśmy w... piwnicy naszej kamienicy. To tam jeden z naszych Stypendystów z Pasją zorganizował swoją wystawę. Na wernisażu Jakuba Derwicha mogliśmy zobaczyć kamienne rzeźby. Na uczestników wystawy czekała muzyczna niespodzianka. Marta Matuszna, śpiewająca białym głosem wystąpiła razem z Marcinem Blachura. Ten zagrał dla nas na żywieckich dudach.

Ten piątkowy wieczór był okazją do spotkania się z niesamowitymi i aktywnie działającymi osobami. Wspólnie stworzyliśmy przestrzeni do dyskusji i rozmów, wypicia kawy i zjedzenia pysznych ciast z Przystanku Zabłocie. Cieszymy się, że byliście z nami tego dnia!

Autorką fotografii jest Teresa Cimała ze Stowarzyszenia Paramus z Żywca.