WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

RKG 2019

Od 2019 roku Żywiecka Fundacja Rozwoju jest Partnerem Regionalnym w programie RÓWNAĆ SZANSE dla województw: dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego.
Program koordynują:
Anna Barabasz i Anna Jafernik
kontakt: 33 475 44 77; 509 832 941; 601 205 390

 (NIE)KONFERENCJA: JAK RÓWNAĆ SZANSE?
jak było?

14 czerwca w Żywcu odbyła się "(nie)Konferencja: Jak Równać Szanse?" - czyli spotkanie osób zainteresowanych działaniami z Młodzieżą, dla Młodzieży i o Młodzieży. Bo taki jest cel i misja programu. Poprzez projekty wspieramy młodych ludzi (13-19 lat) z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców.

3 sesje: wspólna, warsztatowa i stolikowa, to czas intensywnych rozmów, wymiany informacji, doświadczeń i planów na przyszłość. W Żywcu spotkali się Ci, którzy z programem Równać Szanse mieli już do czynienia - silne ekipy ze Sławkowa, Buczkowic, Koszarawy czy Gilowic (pozdrawiamy Młodzież!). Pojawiły się również nowe osoby - zainteresowane działaniami skoncentrowanymi wokół idei Równać Szanse. Dzięki naszym trenerkom i trenerom: Oli Chodasz, Michałowi Serwińskiemu i Pawłowi Waleckiemu udało się zgłębić te tematy, które stanowią wyzwanie dla koordynatorek i koordynatorów.


Jak było? Wspaniale! Pałac Habsburgów  - dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Żywcu i Zespołu Szkół Technicznych i Leśnych - był świetnym (i chłodnym) miejscem do działań. Dziękujemy Wszystkim, którzy współpracowali z nami tego dnia przy (nie)Konferencji. A przede wszystkim dziękujemy Uczestniczkom i Uczestnikom - dzięki Wam sporo już się zadziało, a zadzieje się jeszcze więcej! Do zobaczenia!

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z wydarzenia: foto: Piotr Trzmielewski, audio-video: Dawid Wojtyła.
Osoby zainteresowane programem Równać Szanse zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz jesienią na spotkania w terenie. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie i fb.

Anna Barabasz i Anna Jafernik


 


 

RÓWNAĆ SZANSE – O CO CHODZI?

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.

Programem „Równać Szanse” objęliśmy młodych ludzi w wieku 13-19 lat z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. osób. Chcemy, by na tym terenie za sprawą ciekawych projektów, młodzi mogli sprawdzić, w czym mają szansę być skuteczni i doceniani przez innych. Tu gdzie mieszkają lub tam gdzie się kiedyś być może przeprowadzą – wszędzie, gdziekolwiek będą chcieli żyć. Tylko w ten sposób mogą stać się ludźmi samodzielnymi i niezależnymi, którzy całkowicie świadomie wyznaczają sobie przemyślane cele. Najpierw te dotyczące edukacji, a później – dorosłości.    

Istotą programu „Równać Szanse” są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel, ucząc się po drodze, jak radzić sobie z zupełnie nową rolą i jak wykorzystywać zupełnie nowe kontakty, które nawiązują. Wszechstronne umiejętności społeczne to bowiem cecha człowieka kompetentnego, budzącego zaufanie, pomocnego innym i zaradnego w jak najbardziej pozytywnym sensie.

Szczegóły na: https://rownacszanse.pl/strona-glowna