WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

MOC-ni Rychwałd

CZARY MARY CZYLI OBUDŹ W SOBIE ARTYSTĘ
Grupa Nieformalna „MOC-ni” Rychwałd: Janusz Zyzański, Irena Wójcik, Mariola Zyzańska.

Projekt zrodził się z chęci zaktywizowania seniorek, które będą chciały wspólnie popracować, nauczyć się czegoś, pobyć w atmosferze twórczej pracy. W trakcie cyklu warsztatów Decoupage stworzone zostaną piękne i oryginalne dekoracje, która wyglądają jak ręcznie malowane. Technika polega na efektownym zdobieniu przedmiotów poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: najczęściej drewnianą, ale nie tylko. Zajęcia z decoupage świetnie rozwijają zdolności manualne, plastyczne i kompozycyjne, a  także doskonale relaksują i przynoszą wiele satysfakcji. Każdy uczestnik nauczy się jak umiejętnie zdobić przedmioty za pomocą serwetek i wykonywać przedmioty z efektem spękań.

W trakcie trzech trzygodzinnych bezpłatnych warsztatów uczestnicy:
– poznają metodę decoupage,
– dowiedzą się, jak prawidłowo przygotować przedmiot do zdobienia oraz dobrać materiały i narzędzia,
– nauczą się, jak zastosować poznaną technikę na drewnianych przedmiotach, ale nie tylko.

Własnoręcznie wykonane prace, uczestnicy zabiorą ze sobą do domu, a część prac trafi do osób samotnych, starszych, nieaktywnych, jako prezent mikołajkowy. Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy też kobiety z Klubu Żywieckich Amazonek. 

Grupa Nieformalna „MOC-ni” Rychwałd  03 listopada 2021r. rozpoczęła na żywo realizację otrzymanego minigrantu „ CZARY MARY CZYLI OBUDŹ W SOBIE ARTYSTĘ”. Rozwieszone zostały plakaty informacyjne z zaproszeniem na listopadowe środy i odbyło się wstępne spotkanie organizacyje, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Omówione zostały punkty minigrantu i dopracowaliśmy wolontariat. Warsztaty Decoupage umożliwią twórcze, aktywnei kreatywne spędzenie wolnego czasu. Wszystko dzięki Żywieckiej Fundacji Rozwoju i jej projektowi Bez Limitu.  W środę 10 listopada będzie już baaaardzo pracowicie!

Zadanie jest współfinansowane w ramach projektu  wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021-2025, Edycja 2021.

Artystyczna randka rozpoczęta -  co tygodniowe wyjście z domu w środy dla osób, które chcą obcować ze sztuką, chcą obudzić w sobie artystę, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynają tworzyć, czy też utknęli w procesie tworzenia i trwają w kryzysie twórczym. Warunek jest taki, by ten czas sprawiał ludziom radość, przyjemność, żeby doświadczyli czegoś nowego, czyli czary mary paluszkami. Zajęcia, obudziły artystę w każdym. Było to wartościowe spędzenie czasu i radość tworzenia z innymi. Uczestnicy warsztatów mogli również przynieść swój przedmiot (drewno, szkło), aby pod okiem fachowca Irenki Wójcik ozdobić go metodą decoupage i nadać mu nowe życie. Weny nie zabrakło i miłej atmosfery też, warsztaty przebiegały w kreatywnej atmosferze. Prace schną, czekają na następny etap tworzenia.

Zdjęcia: Mariola i Janusz Zyzańscy.

Można? Można! Wystarczyło tylko przygotować odpowiedni materiał, stanowiska pracy, górę pomysłów i do dzieła. Drugie warsztatowe spotkanie decoupage w Domu Ludowym w Rychwałdzie już za nami. Zaczęliśmy planować motywy do przyklejenia. Przyklejamy i przyklejamy …. Uwierzcie, atmosfera wyjątkowa, nie do opisania :) Uwielbiamy te nasze środy :) Wszyscy dzielnie pracowali. Skupienie było maksymalne. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania! Wiemy, że będzie dużo atrakcji i niezapomnianych wrażeń!

Zdjęcia: Mariola i Janusz Zyzańscy