WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

GILOWICE

Celem projektu „ Zdrowie na plus jest zorganizowanie przez grupę seniorów w Gminie Gilowice działań nastawionych na aktywizację osób starszych, w szczególności 60+. Aktywizacja polegała będzie na zaproszeniu mieszkańców Powiatu Żywieckiego do aktywnego udziału i tworzenia dwóch wydarzeń nastawionych na dbanie o zdrowie:

1.             Spotkanie seniorów, osób chorujących na raka lub ich rodzin ze specjalistą w dziedzinie leczenia onkologicznego: Podkreślenie czym jest choroba? Jak walczyć? Jak radzić sobie z codziennością? Rak, to diagnoza, a nie wyrok! Spotkanie ze specjalistką od pielęgnacji skóry w chorobach onkologicznych ( w szczególności skóry głowy i włosów).

2.             Warsztaty ze zdrowego żywienia opierające się na przygotowaniu zdrowych posiłków osób starszych, opartych na znajomości diety polecanej osobom starszym.  

Projekt realizowany przez seniorów i skierowany w szczególności do seniorów 60 + Gminy Gilowice i Powiatu żywieckiego. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na realne uświadamianie współczesnych ludzi chorobami onkologicznymi – jak zapobiegać, jak leczyć, jak się nie poddawać – zaproszenie do udziału będzie otwarte dla seniorów z Żywiecczyzny. Równocześnie świadomość zdrowego codziennego jadłospisu, jest tak ważna, że warto poruszyć zarówno w teorii, jaki i na praktycznych warsztatach kulinarnych temat żywienia. 

Problem chorób onkologicznych dotyka coraz większej ilości ludzi, niezależnie od wieku, to jest to straszna diagnoza. Warto, a nawet trzeba o tym rozmawiać, a niestety kobiety i mężczyźni mają  z tym problem. Zamykają się w swoich domach z chorobami, pomiędzy szpitalami i z rodziną ( jeżeli ją mają). Razem łatwiej walczyć, jak się zna przeciwnika. Wiele osób szuka i pyta anonimowo – indywidualne, powoli otwierają się na temat chorób onkologicznych. Bardzo istotnym problem chorób współczesnego człowieka jest niewłaściwa dieta. Warto zaczynać od uświadamiania, aby nie trzeba było leczyć skutków. Na terenie Gminy Gilowice jeszcze nigdy nie był realizowany temat bezpłatnych, otwartych warsztatów dotyczących chorób onkologicznych i zdrowego żywienia dla osób starszych.