Geneza projektu.
Jest wiele osób, które zauważają problem jakości powietrza w mieście Żywcu, szczególnie zimą. Jest też wiele osób, które cierpią z tego powodu, że sąsiad spala śmieci w piecu CO i ogródku– „nie można nawet otworzyć okna”, a przebywanie na ulicy przyprawia o „mdłości”. Kilka lat temu w mieście był taki smog, że prasa nawoływała do nie wychodzenia z domu. Jest wiele osób, które nie rozumieją, jak swoim zachowaniem szkodzą środowisku i sobie. Jest wiele osób, które widzą problem, a nie znają przyczyny. W końcu, jest wiele osób, które widzą co się dzieje i nie mają odwagi się odezwać. Projekt został przygotowany przez nieformalne Partnerstwo instytucji, których przedstawicielom zależy na POWSTRZYMANIU TRUCICIELI. Projekt powstał dla dobra wspólnego, którym dla nas jest czyste powietrze w naszym mieście.
Członkowie partnerstwa pn. ŻYWIEC BEZ CZADU
- Żywiecka Fundacja Rozwoju
- Urząd Miejski w Żywcu
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu
- Kino „Janosik”
- Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu
- Spółka z o.o. „Beskid”
- "The Times Polska Dziennik Zachodni"
- Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu
- Szkoła Tańca Swing Żywiec
PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS! WEŹ UDZIAŁ W KAMPANII INFORMACYJNEJ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SKUTKACH PALENIA SMIECI!
Informacje:
Źródło finansowania
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce / Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Wysokość dotacji
60.000.00 PLN
Termin realizacji
01.02.2009 - 30.06.2009
REALIZACJA PROJEKTU KROK PO KROKU
I. Konkurs na film
II. Konferencja prasowa przy graffiti
O projekcie i graffitii w mediach:
III. Film
IV. Konkursy
- Konkurs na plakat
- Konkurs na fotoreportaż
- Konkurs na tablicę edukacyjną dla szkół