WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

spotkania w formule TED

Spotkanie 3 "Co z tym smogiem!"

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH W ŻYWCU 
Żywiec, Adama Mickiewicza 6

Inspirowali nas:

magdalena_k_200.jpg
Magdalena Kozłowska
 - aktywistka społeczna, z Krakowskim Alarmem Smogowym związana od 2013 roku, gdzie odpowiada za analizę danych, tłumaczenia i działania promocyjne. Doświadczenie w tych dziedzinach zbierała w instytucji państwowej i największym polskim portalu internetowym. Pracowniczka naukowa Uniwersytetu Warszawskiego.

 

TEMAT: W WALCE O CZYSTE POWIETRZE - INSPIRACJE DLA MIESZKAŃCÓWEmil Nagalewski i Janusz Piechoczek - duet z Rybnika.
"TEMAT: WYJŚCIE SMOGA, CZYLI JAK WŁĄCZYĆ MIESZKAŃCÓW W ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NISKIEJ EMISJI"

janusz_p_250.jpg Janusz Piechoczek - od 10 lat związany jest z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, a od ponad roku współpracuje z Polskim Alarmem Smogowym. Koordynuje projekt "Wyjście smoga", którego celem jest nagłośnienie problemu katastrofalnej jakości powietrza w Rybniku oraz włączenie mieszkańców w jego rozwiązanie.  

emil_n_250.jpgEmil Nagalewski - od 10 lat związany jest z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Prowadzi serwis WyjscieSmoga.pl oraz popularną stronę na portalu Facebook Wyjście Smoga.  


 

makowski_j_250.jpg"Polityka rzeczy małych, czyli jak pokonać smog:" to tytuł prelekcji Jarosława Makowskiego - filozofa, teologa, publicysty, miejskiego aktywisty, szefa portalu www.bomiasto.pl, Stale publikujerównież w Newsweeku, Polityce, Gazecie Wyborczej. Jest autorem książki: "Wariacje Tischnerowskie" (2012)

 

TEMAT: POLITYKA RZECZY MAŁYCH, CZYLI JAK POKONAĆ SMOG

 

magdalena__250.jpgOstatnią prelekcję pt. "Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie" poprowadziła Marlena Kropidłowska - absolwentka Politechniki Łódzkiej na kierunku Inżynieria Środowiska. Od lat związana z działaniami ekologicznymi i społecznymi. Aktywna uczestniczka Uniwersytetu Bałtyckiego, czyli międzyuczelnianego projektu na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od półtora roku związana z organizacją HEAL Polska, która stawia sobie za cel poprawę jakości zdrowia publicznego poprzez poprawę jakości środowiska, a w szczególności poprawę stanu powietrza w Polsce. Rowerzystka i wolontariuszka.

TEMAT: ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA A ZDROWIE

Słowo wstępu i otwarcie: Gabriela Gibas-Psuturi - inicjatorka kampanii Żywiec bez czadu i współtwórczyni aplikacji mobilnej "monitoring powietrza Żywiec". 

Spotkanie było realizowane w ramach projektu "Po pierwsze, debatujmy!", który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Spotkanie 4. Społecznicy

Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu

Patrycja Michalska – studentka ostatniego roku psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Interesuje się problematyką bliskich związków i terapią systemową. W tegorocznym numerze "Psychologii w praktyce"  opublikowała artykuł na temat związany z relacją w bliskich związkach. Na swoim koncie ma również doświadczenie związane z tłumaczeniem warsztatu Prof Rony Bergera. Jest certyfikowanym Trenerem Heroic Imagination Porject i współprowadzi zajęcia HIP.

TEMAT: Zrozumieć bohaterskość

Zuzanna Komornicka - manager do zadań specjalnych. Lubi to co robi i się twórczo spełnia, działając z ludźmi i dla ludzi. Jej pasją są projekty społeczne, Public Relations, organizacja eventów, kreatywny fundraising oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Pracuje dla sektora biznesu oraz pozarządowego. Absolwentka UJ, The City University of New York, Akademii Mistrzów Treningu oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, gdzie przez 5 lat pracowała jako wykładowca. Na swoim koncie ma zrealizowanych wiele innowacyjnych kampanii oraz ciekawych autorskich projektów jak np. marchewkowe "zabombowanie" Krakowa czy PORa na 1%.

TEMAT: Kreatywność w działaniach społecznych

Paweł Bilski – Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że alternatywa 21”, pomysłodawca wielu projektów: Teatr Integracyjny ALA - Instruktor od 2010 r., „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”, DOWN-LOVE, Instruktor zajęć w Teatrze Oczami Brata od 2014 r., Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, magister pracy socjalnej, specjalista z zakresu organizacji pomocy społecznej, ukończy szkolenie coachingowe „Dwa sektory – jedna wizja” organizowane przez Szkołę Liderów oraz firmę PwC, z zamiłowania aktor.

TEMAT: Uwolnij swoje marzenia

WOJCIECH GACH – Filozof i Menedżer Kultury, od 16 lat zawodowo związany z publicznymi instytucjami kultury, Dyrektor Biblioteki Suskiej, Absolwent szkoły trenerów STOP, Stypendysta American Library Association. Entuzjasta koncepcji trzeciego miejsca i partycypacyjnego modelu instytucji kultury. 

TEMAT: Dobre Miejsce

Przemysław Ficek - Z wykształcenia architekt, z powołania folklorysta. Z zamiłowania i szczątkowego wykształcenia muzycznego - dudziarz, z ciągotami do wszelakich instrumentów pasterskich. Potrafi też takie instrumenty budować, z lepszym lub gorszym skutkiem. Członek Składu Niearchaicznego, współzałożyciel Fundacji 9sił. Mieszka w Jeleśni.

TEMAT: Dlaczego warto się otaczać dobrymi ludźmi